Esnafın kovaladığı hırsızı gören motokurye, şahsı çarparak durdurdu

Esnafın kovaladığı hırsızı gören motokurye, şahsı çarparak durdurdu

İstanbul’da akşamüstü bir hırsız altgeçitte park halinde bulunan otomobilin içerine girdi. Araçtan 2 adet dizüstü bilgisayar çalan hırsız, araç sahibinin gelmesi üzerine kaçmaya başladı. Bunu gören vatandaşlar ile hırsız arasında kovalamaca başladı.

MOTOKURYE ÖNCE KOVALADI SONRA ÇARPTI

Metrelerce devam eden kovalamacada altgeçitten geçmekte olan bir motokurye de kaçan kişinin hırsızlık zanlısı olduğunu fark ederek onu kovalamaya başladı. Dakikalar süren kovalamaca sonucunda motokurye uyarılarına rağmen durmayan hırsızı çarparak durdurdu. Bu sırada çevredekilerinde olayı fark etmesi sonucu zanlı yakalanarak Beyazıt Polis Merkezi Amirliğine teslim edildi. Hareketli anları ise kameralara saniye saniye yansıdı.

“SERTÇE ÇARPTIM YERE DÜŞTÜ”

Olayla ilgili konuşan bir motokurye Musa Aslan, “Baktım kadın koşuyordu, bende arkasındaydım. Birkaç kez dön dedim dönmedi. Ben de iki üç kez motorla kendisine çarptım. Onu düşürmek, zarar vermek istemedim. Baktım hala durmuyor bu kez de sertçe çarptım ve düştü. Sonra diğer arkadaşlar onu tuttu. Hırsızlık yapmış ve koşarak kaçıyordu. Bir kadın ve erkek hırsızın peşinden koşuyordu bende öyle fark ettim. Ben de siparişe gidiyordum” dedi. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlatırken, çalınan dizüstü bilgisayarlar ise sahiplerine teslim edildi.

sizlere habermaber.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir