Ekrem İmamoğlu’ndan adaylık sorularına yanıt: Genel başkanla yarış bizim ne haddimize

Ekrem İmamoğlu'ndan adaylık sorularına yanıt: Genel başkanla yarış bizim ne haddimize

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Rize ve 6 ilçesinin ardından, Artvin’in Arhavi, Hopa ve Kemalpaşa ilçelerinde yurttaşlarla bir araya geldi. İmamoğlu bugün Trabzon’da basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

“DEĞİŞİM YÜKSEK ORANDA VAR”

İmamoğlu, “Değişim var mı? Değişim yüksek oranda var. Birçok konuda toplumun rahatsızlığı yüzde 80 oranlarında. Değişimi umutlandıracak olan muhalefet blokudur. Üzerine düşeni yapmaktadır.” dedi.

“İstanbul’u yöneten Türkiye’yi yönetir” ifadeleriyle ilgili soruya İmamoğlu, “İstanbul lokomotif bir kent. Duyarsız bir İstanbul Belediye Başkanı tasvip edilmez, doğru bulunmaz. Bu bağlamda elbette değil ama o sorumluluk bilinci bende üst düzeyde var” yanıtını verdi.

“BENİM GÜNDEMİMDE ADAYLIK YOK”

Adaylık sorularına da yanıt veren İmamoğlu şunları söyledi:

“Benim gündemimde yok. Benim gündemimde önümüzdeki seçimlerde değişim var. Buna hepimizin ihtiyacı var. Türkiye’deki değişime kamu yöneticilerinin, belediye başkanlarının ihtiyacı var. Sözünü söylemeyen sesini çıkaramayan belediye başkanı AKP’li olsa ne olur… Bu değişime onların bile ihtiyacı var.

Genel Başkanla yarış bizim ne haddimize… Bizde Genel Başkandan izin alarak konuşmak da yok. Bunu sormanız normal. Ne yazık ki iktidar partisinde özgürce konuşma yok.”

SOYLU’YA TEPKİ SORULDU

Trabzon’da İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya gösterilen tepkiyle ilgili olarak İmamoğlu, “Bizim insanımız beyefendi, ahlaklı, centilmen, güzel konuşan insanı sever” dedi.

Trabzonspor’un şampiyonluk olmasının ardından Trabzon Meydan Park’ta konuşma yapan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu Trabzonspor taraftarlarınca yuhalandı ve ıslıklarla protesto edilmişti.

sizlere habermaber.com farkıyla sunulmuşturBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.